...
Toki Konutlarına Yeni Yol 34

 Soma Turgutalp mahallesi Altın Tepe mevkiinde 301 madenci aileleri için yapılan toplu konutların yolları da Soma Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ergene tarafından özenle yapılmaya başlandı.

Daha önce Turgutalp mahallesi içinden geçen toplu konut yolunun ulaşıma tam anlamıyla yeterli olmayacağını düşünen Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ergene yeni yol yapımını başlattı.

Yeni yol Kozanlı yolu üzerinde ve daha önce ormaniye tarafından açılan yolu genişletmek suretiyle geniş bir yol yaptırıyor. Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ergene, Yardımcısı Ali Tulup ile beraber yeni yolda incelemeler yaptı.

Soma Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ergene burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Toplu konutlarımız bitme aşamasına geldi. Somadaki maden şehitleri aileleri için Turgutalp mahallesinde yeni bir şehir oluşturmaya başladık. Kozanlı mahallesinde daha önce kullanılan bir yolun bu konutlar için kullanılmasını Soma Kaymakamımız Ahmet Altıntaş ile beraber incelemeler yaptık. Kaymakamımız konuyu bize her zaman destek veren ELİ Müessese Müdürü Hakkı Duran ile görüştü ve yolun yapılacağı yerde inceleme yapıldı. Şimdide ELİ’nin ağır iş makinası yolun yapımına başladı. Bu alan çamlık bir alan ne var ki bir tek çam ağacı bile kesilmeden yolu yapıyoruz. Çünkü bu yolun olduğu yerde Elektrik hatları geçiyor. Orman işletme şefliği enerji hatlarını geçtiği yerde bulunan alanı seneler önce temizlemiş yani bir tek ağaç bile olmasının sakıncalı olduğu için bu yol da ağaç yok. Bizde bu yolu yani 1700 metrelik yolu açmak için çalışma başlattık. Kısa zamanda bu yola önce asfalt altı mıcırını dökeceğiz. Daha sonra da asfaltlamaya geçeceğiz. Yine bu yolun etrafında belediyemize ait 50.000 metre arsamız var. Meclisten bununda imara açılması için karar alacağız. Soma bu bölgelere akın etmeye başladı. Buraları da gittikçe güzelleşecek. Ben bize yol yapımında desteğini esirgemeyen ELİ Müessese Müdürümüz Hakkı Duran’a ve Sayın Kaymakamımız Ahmet Altıntaş’a teşekkür ediyorum” dedi

 

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU