...
Soma Bölge Isıtma Sistemi Devir Protokolü İmzalandı 195

        Soma Belediyesi Başkanı Hasan Ergene , Manaisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Soma Bölgesel Isıtma Sistemi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi konusunda protokol imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Ergün, “Soma Belediyesi’nin başlatmış olduğu mevcut ısıtma sistemini hem ticari alanlarda, hem de konutlarda çok hızlı bir şekilde Soma’ya yayma düşüncesindeyiz” dedi.

        Soma Belediye Başkanımız Hasan Ergene ise, protokolün hazırlanmasında iki belediyenin yoğun bir çaba harcadığını belirterek, 
“Soma Bölgesel Isıtma Sistemi, Soma Belediyesi olarak en çok bütçe ayırdığımız en yoğun çalıştığımız alanlardan biriydi. Türkiye’de bir ilk olarak, termik santralin atık ısılarından istifade ederek şehrin ısınmasını gerçekleştirdik. Bunu yaparken de TÜBİTAK ile üniversitelerimizle, Enerji Bakanlığımız ile birlikte mesai harcadık. Artık geldiğimiz noktada bu işi Büyükşehir Belediyesi’ne devrediyoruz. Protokolün hazırlanmasında iki belediyeden de arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışmalar yaptılar. Emeği geçen herkese ben de teşekkür ediyorum” dedi.

       Büyükşehir Belediyesi’nin büyük imkânlarıyla sistemin Soma’nın her köşesine yayılmasını arzu ettiklerini belirten Ergene, “Biz bütçemizin el verdiği imkânda sistemi ayağa kaldırdık. Çalışır vaziyette size devrediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin büyük imkânlarıyla kısa sürede Soma’nın her köşesine yayılmasını arzu ediyoruz. Bu konuda yapacağınız çalışmaları da destekleyeceğiz. Biz hizmetinizdeyiz. Ne zaman ihtiyacınız olursa, arkadaşlarımızla beraber koşmaya hazırız. Hayırlı olsun. Kısa zamanda halkımızın beklentilerinin karşılanmasını diliyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ilgili protokolü imzaladı.

 

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU