...
Soma Belediye'sinden 'Geleceğe Binlerce Fidan' 297

 Belediyemiz Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu fidan dağıtım töreninde meyve fidanları dağıtıldı.

Belediyemiz bağlı Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurulduğu günden bu yana, 2014 yılında 6.000 tane zeytin - 2015 yılında 22.000 zeytin, 2500 asma – 2016 yılında 22.000 zeytin, 5200 ceviz ve 3000 tane meyve fidanları dağıttı. Vatandaşlar yapılan bu fidan desteğinden çok memnun kaldılar ve Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı'mızın Sayın Hasan Ergene törende yapmış olduğu açıklamada “Mahalle muhtarlarımızın desteği ile böyle bir projeyi hayata geçiriyoruz. 2500 tane meyve fidanımızı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bugün ulaştırıyoruz. Tabi bu desteklerimiz bununla sınırlı kalmayacak, hemen akabinde de ceviz fidanı dağıtımımız gerçekleşecek. Büyükşehir belediyesi ile olmamızla beraber, Soma’mızın da Soma Belediyemizin de ilçe sınırlarına taşınmış oldu. Artık kırsal kesimde Soma Belediyesi’nden hizmet alır hale geldi. Kırsal kesime hizmet götürürken çiftçilerimizin desteklenmesi, kırsalda yaşayan mahalle sakinlerimizin refah seviyesinin artması onların daha eğitimli daha bilinçli bir şekilde ziraat yapması da bizim ana hedeflerimiz arasında. Bunu sağlamak için zaten Kırsal Hizmetler Müdürlüğünü, akabinde de Muhtarlık İşleri Müdürlüğünü dönüştürmek sureti ile hizmetlerine başlatmıştık. Burada görevli olan tecrübeli bilgili konusun da uzman ziraat mühendisi arkadaşlarımız var. Belediye personelimiz. Bu arkadaşlarımızın gözetimin de onların eğitimleri ile bu desteklerimiz artarak devam edecektir. Ben hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Toprakla buluşan her fidan bizim için değerlidir. Lütfen buradan aldığınız bu meyve fidanlarını mutlaka dikin. Onlara en azından birkaç yıl çok iyi bakın ki meyve verir hale gelsinler. Bu çok hayırlı bir iştir. Dinimizde bizim bunu emreder. Hatta biliyorsunuz ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ diye emredilmiştir. Bu emrinde gereğini hep birlikte yerine getirmiş olalım. 

Biz belediye yönetimi olarak böyle hayırlı bir işin içinde olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Ayrıca ben bize her zaman hizmetlerimizde destek olan, önümüzü açan ve yol gösteren İlçe Kaymakamı’mıza da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bugünde yine bu programda bizi yalnız bırakmadılar. 

İnşallah Soma’da toprakla buluşan fidan sayısı her geçen gün artsın. Dolayısıyla bizde belki havamızın temizlenmesine bir katkıda bulunmuş olalım. Daha temiz bir ortamda daha yeşil bir çevrede yaşama imkânına kavuşalım. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi

 

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU