...
SOMA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SERCAN OKUR’DAN GÖKTAŞ KİRAZ FESTİVALİYLE YERLİ ÜRETİME DESTEK

Soma Belediye Başkanımız Sercan Okur, Göktaş Mahallesi’nde Kiraz Festivali düzenleyerek yerli üretimi desteklediğini vurguladı. Kiraz Festivali’nde konuşan Başkanımız Sercan Okur, şunları söyledi:

“ Düzenlediğimiz Göktaş Kiraz Festivalimize hoş geldiniz. Göktaş’ta kiraz festivali yapılması için seçimlerden önce mahalleye geldiğimde bir söz vermiştim. Bugün verdiğim sözü tutuyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah bugün başlattığımız kiraz festivali, bundan sonraki yıllarda geleneksel hale gelerek devam edecek. Burada amacımız, Göktaş’ın kendi yöresine has kirazının bütün Türkiye tarafından tanınmasını sağlamak olacak. Soma, aslında tarımsal ürün konusunda zengin bir ilçe. Hemen yanı başımızda Yağcıllı Mahallemiz var. Bu mahallemizin fasulyesi meşhur. Sevişler’de kavun üretimi var. Zeytinimiz ise bence Akhisar’a, Ayvalık’a bakarsak çok değerli, çok lezzetli bir zeytine sahibiz. Ancak bunları tanıtmayı başaramıyoruz, bugüne kadar da tanıtamadık. Bu beş yıllık sürede amacımız, Soma’mızın tarımsal ürünlerini bütün ülkeye tanıtmak, coğrafi işaret almak ve Somalı çiftçilerimizin de kazanmasını sağlayarak Soma’da tarımı geliştirmek. Bu nedenle bugün birincisini düzenlediğimiz Göktaş Kiraz Festivali hepimize hayırlı olsun.

Bugün bizleri onurlandıran ve buraya gelerek coşturan Akhisar Belediyesi bando ekibine de teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda Akhisar Belediyemizin de desteğiyle biz de Soma’da yerel müzisyenlerimizin oluşturacağı bir bando takımını kuracağız. Mahallelerimizde, kurtuluş etkinliklerimizde, festivallerimizde kendi bando ekibimizle en güzel marşları çalarak, marşların coşkusunu hep birlikte yaşatacağız.” ifadelerinde bulundu.

Festival, yarışmalar, Akhisar Belediye Bandosu ve Soma Belediyesi Halk Oyunları gösterisiyle devam ederken, birçok katılımcının yoğun ilgisini gördü.

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU