...
GERİ DÖNÜŞÜM SOMA BELEDİYESİ İLE BAŞLIYOR

Sıfır atık projesi kapsamında poşet kullanımı azaltmak ve halkımızı bilinçlendirmek adına Soma Belediyesi tarafından hazırlanan kumaş çantalar vatandaşlara dağıtıldı.

Yıllardır Sıfır Atık projesi kapsamında çalışmalarını başarıyla sürdüren Soma Belediyesi, poşet kullanımını azaltmak amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın önderliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan naylon poşet kullanımının sonlandırılmasına yönelik çalışmaları Soma genelinde sürdürüyor. 
Önemli olan atıkların sadece bir çöp olmadığı, onun ötesinde doğayı kirleten, çevreyi rahatsız eden, özellikle insan sağlığına ve ekonomiye zarar veren bir uygulama olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Tulup; “Bu sorumlulukla gelecek nesillerimize temiz ve güzel bir Soma bırakmak için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunun için çöpten geri dönüşümü en iyi şekilde sağlamaya, ülkemize ekonomik katkı sağlamaya ve çevremize olan zararı önlemeye gayret ediyoruz. Başlattığımız Bez Torba kampanyası ile de naylon poşet kullanımını sıfırlayarak inşallah onun yerine bez torbalar ve filelerle alışveriş imkanını halkımıza sağlamayı amaç ediniyoruz. Daha temiz bir dünya için hepimiz daha duyarlı olmalıyız." dedi.
Yapılan açıklamanın ardından Soma’da bez alış veriş torbalarının dağıtımının startı verildi. Yaklaşık 1.500 bez alışveriş torbasının dağıtımı gerçekleştirildi.

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU