...
Cam Atıklar Geri Gelsin, Yeniden Değerlensin 3

Çevreyi ve doğal kaynakları korumak, enerji tasarrufu sağlamak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak, çöp depolama sahasına giden atık materyal miktarını azaltmak, hammaddenin geri dönüşümünü sağlama ve ilçemizde geri dönüşüm bilincinin yerleştirilmesi amacıyla 2007 Yılında başladığımız çalışmalar devam ettirilmektedir.
24.08.2011 tarihli Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca,2007 yılında başlatmış olduğumuz “Cam Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması ”konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Lisanslı yüklenici firma ile yapılan sözleşme kapsamında, İlçemizdeki cam kumbaraları yenilerek cam ambalaj atıkları toplanmaya devam edilmektedir. Proje kapsamında, İlçemizde 2013 yılı içerisinde yaklaşık 19.000 kg cam ambalaj atığı toplanmıştır. 
İlçemiz mahalle muhtarları, işletmecileri ve halkımızdan gelen kumbara talepleri tespit, uygunluk, gereklilik ve verimlilik yönleriyle değerlendirilerek, yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda yeni tasarlanan atık cam kumbaraları uygun bulunan noktalara yerleştirilmektedir. 
İlçemizde muhtelif noktalarda 12 adet büyük tip,24 adet küçük tip olmak üzere toplam 36 adet atık cam kumbarası ile toplama yapılmaktadır.

Haber Galerisi

 
... RESMİ MOBİL UYGULAMALARI İNDİREBİLİRSİNİZ
444 1 891 TÜM İSTEK, ŞİKAYET, SORUNLARINIZ İÇİN TALEP VE ÖNERİ BİLGİ EDİNME, ÖNERİ VE ŞİKAYET FORMU