Anasayfa Haberler"Umutlar Çiçek Açsın" Halı Saha Turnuvası Açılışı

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

"Umutlar Çiçek Açsın" Halı Saha Turnuvası Açılışı

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Selçuk Özdağ'ın katılımı ise Umutlar Çiçek Açsın Halı Saha Turnuvası açılışı Soma Belediyesi Kapalı Halı Saha'da yapıldı. 14-18 Ocak tarihleri arasında devam edecek turnuvanın Açılışında konuşma yapan Vali Halil İbrahim Daşöz' 'Umutlar Çiçek Açsın' ilimiz genelinde özellikle madde bağımlılığı, çocuk suçluluğu, şiddete karşı uygulanmakta olan bir proje ilçeler ayağı var. 

Yerel yönetimlerimiz, Kaymakamlarımız, Milli eğitim, aile ve kadın il müdürlüğü teşkilatımız, sivil toplum kuruluşları, emniyet teşkilatı ve ilgili birimler kendi eylem planları içerisinde gerçekleştirip sayısız değişik aktivitelerle özellikle sosyal yönde handikaplı bölgelerdeki nüfusumuz, insanımız, çocuklarımıza yönelik değişik programlar uyguluyorlar. Üniversitemizde ve müftülüklerimizde bu işin içerisinde ve her birisi kendi bünyesinde çok değişik ve orta dereceye yönelik olarak uygulanan bir proje. 

Soma içinde bugün özellikle kenar mahalle çocuklarımızın katıldığı böylesine bir etkinlik yapılıyor. Ben Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza öncülük ettikleri için teşekkür ediyorum. Bu proje Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımızla da ilişkili yürüyen bir proje ve çok önemli sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başladık. Şiddet, kadın ve çocuk suçluluğu, öğretmene, sağlık elemanlarına yönelik şiddetin azalması anlamında olumlu yansımalarını görüyoruz. Bu konuda hepimizin bireysel sorumluluğu olduğuna inanıyorum. Bu tür çalışmaların devamını diliyorum ve tebrik ediyorum' dedi. Vali Halil İbrahim Daşöz topu Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'ye Tanrıverdi ise Selçuk Özdağ'a attı. Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise Fikri Akay ve Atatürk İlkokulu öğrencilerine topu atarak maçı başlattı.