Anasayfa HaberlerSoma'mıza 2 Yeni Okul İçin Protokol İmzalandı

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Soma'mıza 2 Yeni Okul İçin Protokol İmzalandı

Soma Köylere Hizmet Götürme Birliği okulunda İnönü Mahallesine yapılacak Ortaokulu ve Eğitim Uygulama Okulunun protokolü imzalandı. Vali Halil İbrahim Daşöz, Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Kaymakam Abdulkadir Karataş, Belediye Başkanmız Hasan Ergene ve protokol mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen protokolde konuşma yapan Soma Kaymakamı Abdulkadir Karataş ‘İlçemiz İnönü Mahallesinde ciddi anlamda 24 derslikli bir orta okula ihtiyacımız var.

Çünkü orası 3 tane okulumuzun merkezi konumunda, hem de öğrenci kapasitesi olarak ortaokula gidecek öğrenci sayımız bu bölgede 800 civarında. Bu okulun yapılması ile bir çok okul ciddi anlamda rahatlama sağlayacak. Bu yıl ki yatırım programında teklif etmiştik ama ildeki programımızın yoğun olması nedeniyle Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin de mali durumunun uygun olmasını dikkate aldık. 24 Dersliği ise yaptığımız encümen toplantısında arkadaşlarımızın da uygun görmesiyle uygun bulduk. 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde hizmete açacağız. 24 Derslikli ilköğretim Okulu yaklaşık 2 milyon TL maliyeti var.

Bunun dışında yine Eğitim Uygulama Okulu şuanda belediyeye ait eski bir mekanda hizmet vermeye devam ediyordu. Öğrenci kapasitesi olarak bakarsanız şuanda fiziki yetersizliği söz konusu. Bu konuda hem Okul Aile Birliği’nin, hem okul yöneticilerinin hem de velilerimizin ciddi anlamda yeni bir okul yapılmasıyla ilgili Kaymakamlığımıza müracaatları vardı. Bununla ilgili hazırladığımız dosyayı da takdim etmiştik. Özel Eğitim Uygulama Okulunun yeni bir hizmet binasına kavuşturulması elzem hale gelmiştir.

Bu nedenle bu okulun yapılmasıyla ilgili belediye başkanımız bugüne kadar eğitime gösterdiği katkılara bir yenisini daha ilave etmiş ve “Bu okulu ben yapacağım” diyerek eğitime verdiği desteği bir kez daha gösterdi. Bu okulumuzun yapımını ise belediye imkanlarıyla ve üstlendi. Okulumuz bittiğinde Milli Eğitime teslim edecektir.’dedi. Daha sonra protokol dosyasına Kaymakam Abdulkadir Karataş, Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz tarafından imzalar atılarak hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.