Anasayfa HaberlerŞEHİR İÇİ MİNİBÜS DURAKLARI TEMİZLENİYOR...

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS DURAKLARI TEMİZLENİYOR...

SOMA BELEDİYESİ ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS DURAKLARINI TEMİZLİYOR  Soma Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Zabıta, İtfaiye, Temizlik ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlükleri organizasyonunda şehir içi otobüs ve minibüs duraklarına gelişigüzel ve izinsiz yapıştırılan afiş, ilan, poster, sticker gibi materyaller şehrimizin mobilyası sayılan bu yerlerde görsel kirliliğe neden olmaktadır. Bu durum, İlçemizin peyzajını bozarak görüntü kirliliği oluşturmakta ve halkımızın zaman zaman haklı şikayetlerine neden olmaktadır.

 

Bu nedenle, ilçemizde bulunan 10 adedi camlı olmak üzere diğer tüm durakların temizlenmesi çalışmaları başlatılmıştır. Çevreye duyarlı, insana saygılı bir  yaklaşımla her türlü kirlilikle mücadele eden Belediyemiz, çevre ve halk sağlığı açısından önemli olan yoğun insan sirkülasyonunun yaşandığı, hepimizin ortak malı bu yerleri daha temiz kullanmada duyarlı olmaya davet ederek, durak camlarının  ilan yapıştırma yerleri olmadığı bu tür ilan,afiş yerlerinin billboardlar olduğu unutulmamalı,uygunsuz ve izinsiz bu tür çalışmaların Belediyemiz ALO 153 nolu ZABITA telefonuna bildirmelerini istiyoruz.

 

Aksi halde,5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 42. maddesi gereği afiş asma ve toplatma yükümlülüğüne aykırı hareket edilmesi halinde kişilere uygulanacak idari yaptırımlar hüküm altına alınmıştır. 'Meydanlara ve parklara, cadde ve sokak kenarlarındaki kamuya ait duvar veya alanlara, rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara bez, kâğıt vb. afiş ve ilan asan kişilere' ,peyzaj bozucu, görsel kirlilik yaratıcı faaliyetlerde bulunan gerçek ve tüzel kişilerin görüntü kirliliğine neden olmaları halinde, 2007 yılı için uygulanacak İdari yaptırım olarak, 117-3550 YTL idari para cezasının, Belediye Kolluk görevlileri Zabıta ekiplerimizce uygulanacağını ilgililere duyuruyor ve diyoruz ki çevre yasayla ve cezayla değil, sevgiyle duyarlılıkla korunur. Çevreye ve şehrimize dost olalım, duraklarımızı koruyalım.