Anasayfa HaberlerOryantiring Federasyonu İle Protokol İmzalandı

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Oryantiring Federasyonu İle Protokol İmzalandı

Oryantiring Federasyonu As Başkanı Koray Dever, Manisa İl Temsilcisi Özgür Morbel ve il hakem ve çalıştırıcılarından oluşan grup, Somalı yetkililer ile gün boyunca saha çalışması yaparak protokol imzaladı.

Protokolü oryantiring federasyonu adına As Başkan Koray Dever, Soma Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri Spor ilçe Müdürlüğü adına Dilek Kuruçay, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, CBÜ Soma MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayla Tekin, Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar, Kızılay Soma İlçe Başkanı Turgut Tuzcuoğlu imzaladı.

Protokol kapsamında Somada oryantiring sporunun alt yapısının oluşturulması amacı ile;

1.Ulusal ve uluslar arası müsabakalar ve kamplar için harita çizimi.

2.Federasyon tarafından teknik eğitim ve malzeme desteği.

3.Öğrencilerin oryantiring sporu ile tanıştırılması ve müsabık hale getirilmesi.

4.Haziran 2013’de sporcu, eğitimcilere ve milli takım antrenör ve sporcular eşliğinde kampta eğitim verilmesi kararlaştırarak hazırlanan protokolle imza altına alındı.

Önümüzdeki günlerde Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, CBÜ Soma MYO ile oryantiring Manisa il temsilciliği arasında eğitim – hazırlık çalışmaları ile ilgili protokol imzalanacağı belirtildi. Bu amaçla Soma’da ilçe merkezinde Bülent Ecevit parkı (13 Eylül Parkı ), CBU Meslek Yüksek Okulu Kampüsü, Soma Sevişler barajı, Yağcıllı Beldesi, Su Çıktı Turizm bölgesi, Darkale köyü gezilerek ön hazırlık ve inceleme çalışmalarında bulunuldu.

Oryantiring Federasyonu harita çizimcisi İbrahim Çoşkun Soma bölgesinin içinde yarış yapılabilecek orman varlığı bakımından ve ayrıca tarihsel, kültürel ve coğrafi zenginlikleri ile oryantiring sporu yapılabilecek güzel bir yer olduğunu belirterek, gün boyunca farklı bölgelerde harita çizimi için ön hazırlık yaptığını, koordinatları aldığını ve nisan ayında harita çizimi için uzunca bir süre somada çalışacağını belirtti.

As Başkan Dever “Somanın gerek yerel yönetimi, gerek kamu idarecileri ile ve aynı zamanda halkıyla bu spora sahip çıkıp ilgi duyulmasından oldukça memnunuz yakın zamanda somada bu sporun olumlu etkilerini göreceğimizi umuyorum”.dedi.