Anasayfa HaberlerMahallelerin Çehresi Yenileniyor...

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Mahallelerin Çehresi Yenileniyor...

 

 

Mahallelerin Çehresi Yenileniyor

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte Soma’nın mahallelerinde çeşitli çalışmalar yapılıyor. Cumhuriyet Mahallesi General Emin Sezgin Caddesi üzerinde bulunan mahalle tamamen değiştiriliyor.
Cadde yolunun 12 metre genişletilmesi ile birlikte bazı vatandaşların duvarları yıkılarak yol açılıyor.1200 metrelik cadde boyunca vatandaşların sokak duvarları yıkılarak yol...lar genişletiliyor. Mahalleli ise bu duruma son derece memnun. Sokak duvarlarını yıkan belediye ekipleri aynı şekilde yolun istenilen metreye gelmesinin ardından vatandaşların duvarlarını örüyor. Mahalle sakinleri ise duvarlarının tekrar örülmesinden çok memnun olduklarını belirttiler. Mahalle sakinleri yol genişletilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtirken her açıdan daha güzel oluyor. Mahalle yolumuz dar olduğu için araçlar park edince araçlar yoldan geçmekte zorluk çekiyordu. Şimdi daha rahat ve geniş yol oldu diyerek Belediye Başkanına teşekkür ettiler.Belediye Başkanımız Hasan Ergene çalışmaların bütün mahallelerde devam edeceğini belirterek şunları söyledi. Başkanımız ‘Kurtuluş Mahallesi Şifa Sokakta çocuk oyun grupları ve parklar yapılarak kenarları otopark şeklinde düzenleniyor. Aynı şekilde mahallelerimizde yaz gelmesi ile birlikte belediye ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Mahallelerimiz yeni ve modern bir görünüme kavuşuyor. 13 Eylül mahallesi üzerinde bulunan çevre yolumuzun Esentepeye bağlanan kısmındaki köprü 25 metre genişliğinde açıldı. DSİ tarafından yapılan köprünün düzenlemesi belediye ekipleri tarafından yapılıyor. Cumhuriyet Mahallesi üzerindeki General Emin Sezgin caddesinde ise güzel bir çalışma yapıyoruz. Yollarımız genişletiliyor. Vatandaşların evlerine gelen bölümler ise yıkılıyor yine duvarları geri çekilerek ekiplerimiz tarafından tekrar örülüyor.
Bazı evlerimizin merdivenleri ise dış kısımdan iç kısma alınıp ekiplerimiz tarafından tekrar yapılıyor. Belediye ekiplerimiz tarafından yapılan çevre yolumuzda ise önümüzdeki yıllara yatırım amacı ile yol üzerinde kanalizasyon döşemeleri yapılıyor. Yol çevresi imara açıldığı için ileride vatandaşlarımızım mağdur olmamaları için çalışmalarımız sürüyor” dedi.