Anasayfa HaberlerKurtuluş bayramınız kutlu olsun

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Kurtuluş bayramınız kutlu olsun

Active ImageBu gün İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 85.yıl dönümü. Kurtuluş Yıl dönümü dolayısı ile Kaymakam Mehmet Öklü bir mesaj yayınladı. 
Büyük Türk Milleti, ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRKün 1919 yılında yaktığı hürriyet ve kurtuluş meşalesinin saldırgan güçlere karşı kazandığı zaferlerle, bütün dünyaya tarihi ve ebedi varlığını ispatlamıştır.
Atalarımızın kanıyla ve canıyla koruyup bize emanet ettiği bu güzel vatan topraklarını, çağdaş uygarlığın, bilimin ve aklın zaferi ile de taçlandırıp, alın terimizle sulamadıkça onlara olan borcumuzu ödemiş sayılmayız. Somamızın bu şanlı Kurtuluş Bayramında; bizi dünya milletleri ailesinin onurlu bir üyesi olarak yaşatan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, ilelebet yaşatma azim ve kararlılığımızı bir kez daha yineler,  aziz şehitlerimizi ve sevgili gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla duyguları ile anarken, Somalı hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramlarını kutlar, idrak etmekte olduğumuz Ramazan ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diler, sevgi ve selamlar sunarım.  
                          Mehmet ÖKLÜ
                                                               Soma Kaymakamı

  

 

 Kurtuluş Gazetesi

Hafit UYAR