Anasayfa HaberlerDarkale Köyümüzün Tanıtımı Manisa'da Başarıyla Yapıldı

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Darkale Köyümüzün Tanıtımı Manisa'da Başarıyla Yapıldı

Manisa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği “Turizm Sektörünün Markalaşması ve Dijital Platformlarda Yeni Pazarlama Teknikleri Hakkında Bilgilendirilmesi” konulu sertifikalı eğitim düzenlendi.
 
Manisa ilindeki yerel yönetimlerin, meslek kuruluşlarının, turizm işletme belgeli otel, restoran, seyahat acentası sahiplerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen organizasyona Soma’dan, tarihi Darkale Köyümüzün yenilenerek turizme kazandırılması amacıyla yoğun çalışmalar yürüten Belediyemiz personellerininde arasında bulunduğu Darkale Yenileme Projesi Ekibi tam kadro ile katıldı.
 

Darkale Köyümüzün yenilenerek turizme kazandırılması hakkında geniş bilgilerin verildiği ve ilgi çekici bir sunumun yapıldığı seminerde Darkale Köyümüz tüm katılımcıların büyük ilgisini çekti. Organizasyona katılan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Darkale Yenileme Projesi Ekibi üyelerini makamında kabul ederek çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler aldı. Manisa’nın bir sanayi kenti olması yanında zengin tarihsel geçmişi ve doğal güzellikleri ile aynı zamanda bir turizm kenti olmasını gerektiğini açıklayan Valimiz Halil İbrahim Daşöz, Darkale Köyümüzün yenilenmesi ve turizme kazandırılması çalışmalarının Manisa ilimizde bir örnek teşkil edebileceğini belirterek Darkale’ye destek vereceğini söyledi.