Anasayfa HaberlerBölge Isıtma Sistemi Ana İletim Boruları Geldi

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Bölge Isıtma Sistemi Ana İletim Boruları Geldi

 Somamızın heyecanla beklediği bölge ısıtma sistemi için çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ihaleye çıkılan ana isale hattı boruları gelmeye başladı.

Belediyemiz tarafından yapılan Ana isale hattı borusu ve montaj ihalesini ZTF Jeotermal İnci İmdat isimli firma 1 Milyon 749 Bin 168 TL’ye almıştı.  ZTF Jeotermal ilk olarak 600’lük 12 metre uzunluğundaki 18 adet boruyu getirerek montajın yapılacağı A Termik  Santrali yanına vinç yardımıyla indirdi. Santral içinden sıcak suyu alarak Ana pompaya taşıyacak olan firma çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

ZDF Jeotermal firması tarafından üretilen özel izolasyonlu borular, santralin ısı teslim noktası ile pompa istasyonu arasındaki yere gidiş dönüş olarak çift yönlü döşenecek. Toplamda 1.800 metre döşenecek borular ısı merkezine bağlanacak.  İhaleyi alan firma sorumlusu İnci İmdat, döşenecek olan 1.800 metrelik ana isale borularının toplamda 27 Bin konutun ihtiyacını karşılayacak kapasitede olacağını ifade etti. Malzemelerin yanında boruların montaj işini de yapacaklarını belirten İmdat 'Kısmet olursa bu hafta içersinde montajlama işine de başlayacağız. Teslim tarihimiz Eylül sonu gibi fakat bir aksilik çıkmazsa Eylül ayının başlarında da işi bitireceğiz. Ana borulardan 110 derece sıcaklığında sıcak su ısı merkezine aktarılacak. Bizim ürettiğimiz bu borularla birlikte ısı kaybı olmayacak. Normalde 900 metrelik bir hat döşenecek fakat gidiş dönüş olduğu için 1800 metre uzunluğunda olacak. Borularımızın ağırlığı ise 2,5 ton civarında. Bu nedenle her hangi bir kaza yaşanmaması için her türlü önlemlerimizi alıyoruz. Bugün 2 kamyon şeklinde 18 tane borumuz geldi. Bunun için kan akıtıp çalışmalarımıza başlayacağız.'dedi. İnci İmdat Soma içine de döşenecek olan Bölge Isıtma Sistemi ne de talip olduklarını dile getirdi.