Anasayfa HaberlerBelediyemiz Yüksek Hızlı İnternet ve Mobese İçin Çalışmalara Başladı

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Belediyemiz Yüksek Hızlı İnternet ve Mobese İçin Çalışmalara Başladı

Turkcell Süperonline firması Somamıza yüksek hızlı fiber optik internet alt yapısı çekmektedir. Toplam 8750 mt şehir içi kazı yapılacak olup,  yüksek hızlı internet alt yapısı ile beraber Mobese ve diğer iletişim alt yapımız için gerekli olacak  fiber optik kablo çekilecektir.

 

Kazı işlemleri 10 cm genişliğinde Mini Tranşe mankinesi ile temiz ve sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Açılan yerler beton ile doldurulmakta ve hızlı bir şekilde kapanmaktadır. Yapılan işlem  etrafa ve yeraltındaki şebekelere zarar vermemektedir. Somamıza hem yüksek hızlı fiber optik internet hizmeti sağlanacak ve Mobese çalışmalarımızın alt yapısı yapılmış olacaktır.

 

Kazılacak bölgeler harita belirtildiği gibi Atatürk Caddesi ve caddeye bağlantı kolları olan sokak ve yan caddelere bağlanacaktır. Bunlardan bazıları, Gazi Osman Paşa Caddesi, Fatih Caddesi, İstiklal Caddesi, 13 Eylül Caddesi, Adalet Caddesidir. 

 

Kuracak olduğumuz Mobese kamera sistemi planında toplam kamera sayısı 78 adet olup, ilk etap olarak bu yapılacak olan fiber alt yapı ile beraber 7 noktada toplam 20 kamera olacaktır. Konulacak kameralar 6,2 megapixel çözünürlüğe sahip olup gece ve gündüz çalışabilecektir. Her türlü hava koşullarında ve darbelere karşı dayanıklıdır.  Görüntüler Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü haber merkezinden canlı olarak izlenebilecek ve anında müdahale yapılabilecektir. 

 

Kurulacak tüm bu fiber optik alt yapı ve kamera sistemi ekipmanları Türkiye de örneği az bulunan ürünlerdir.