Anasayfa Haberler"BELEDİYE SOMA'NIN HER YERİNDE VAR"

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

"BELEDİYE SOMA'NIN HER YERİNDE VAR"

 "BELEDİYE SOMA'NIN HER YERİNDE VAR"


Belediye Başkanımız Hasan Ergene, Belediye’nin her işe yetiştiğini ifade ederek, okullar olsun camiler olsun her türlü talebi değerlendirip gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu bizim işimiz değil dediğimiz hiçbir işimiz yok’ dedi. 

Okullardaki eksiklerin bir çoğunu tamamladıklarını sözlerine ekleyen Başkanımız Ergene ‘Yiğidi öldürün hakkını yemeyin’ dedi. Soma’da ki bütün okullara girip eksiklerini ne varsa tamamladıklarını ifade eden Başkanımız Ergene ‘ Gerçi biz ne yaparsak yapalım. CHP İlçe Başkanı beğenmiyor’ dedi. Ergene ‘Okullarda ne eksikler varsa hepsini yaptık. 

Bir okul yaptık gibi gözükse de okulların kantin ihtiyacı olunca yaptık. Çevre düzenlemesini yaptık. Duvar istediler yaptık. Bahçelerini düzenledik. Sabri Balcı, 13 Eylül, Naciye Evren, Canlar herkese elimizden gelen yardımı yaptık. Hiçbir şey yapmasan bile eski binalarını yıkıp enkazı kaldırmışımdır. Bordürler, bahçe düzenlemeleri, taşları, asfaltları her şeyini yapıyorduk. Son olarak Kaymakam bey biraz yükümüzü aldı. Hizmet birliğinden taş aldı. İşçiliğini biz yaptık. Anadolu Öğretmen Lisesi, Soma Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy okulu, Zübeyde Hanım Okulunun bahçelerini döşedik. Girmediğimiz okul kalmadı.

Bütün camilerde de hizmetim vardır. Çevre düzenlemesi, boyama, iç dış bakımı, cenaze mahallinin üzerini düzenlemişimdir. Bana gelen her talebi değerlendirmişimdir. Zafer Mahallesi caminin inşaatına yardım ediyoruz, Bilal-i Habeşi Camisi var, Zeytinli Camii, Nakliyeciler Camisi, Ambarcı camisi var. 5 caminin bazısı tuvalet istedi, şadırvan, bahçe duvarı, inşaat yardımı yapılıyor. 

Yapmadığımız hizmet yok. Belediye Soma’nın her yerinde hizmet ediyor. Bu bizim işimiz değil dediğimiz hiçbir işimiz yok. Elektrik şebekesi döşüyoruz, belediyenin ne alakası var elektrik şebekesi ile. Başka mantık olsa böyle düşünülür. Ama biz her şeye yetişmeye gayret ediyoruz.’dedi.