Anasayfa HaberlerBelediye Başkanımız Hasan ERGENE'nin Basın Açıklaması.

Bildirimler ve Haberler

Haberler İhaleler Duyurular

Belediye Başkanımız Hasan ERGENE'nin Basın Açıklaması.

Başkan Ergene yaptığı basın açıklamasında “Herkes kendi ilçesinin büyümesini ister. Bergamalılarda böle bir istekte bulunmuşlar. Ben herkesin şahsi isteklerine saygı duyuyorum. Ne var ki bu tür söylentileri ve haberleri ciddiye almıyorum.” ...
dedi.

Başkan Ergene devamında, “Bu tür söylentiler siyasette elbette olur. Fakat bir şey söylerken söylenenlerin doğruya çok yakın olaması gerekir. Bergamalıların söyledikleri ve istekleri tamamen onların kişisel görüşleridir. Onlar öyle olmasını ister, bizde Soma İl olsun Bergama bize bağlansın isteriz. Sizlere soruyorum 65.000 nüfuslu Bergama 100.000 nüfuslu Soma’ya mı bağlanmalı? yoksa 100.000 nüfuslu Soma 65.000 nüfuslu Bergama ya mı bağlanmalı ? Elbette Bergama’nın Soma’ya bağlanması gerekir. Soma da ki yatırımların büyüklüğüne bakın birde Bergama’ya, bu bakımdan biz söylenenleri ciddiye almadık ve almıyoruz da.

Soma da Manisa’nın en çok vergi veren ilçelerinden birisi Manisa, altın yumurtlayan tavuğu keser mi? Soma’ya yeni yapılacak termik santralde 2.000 civarında işçi çalışacak yine Eynez de ki madende binlerce işçi çalışacak. Bu bakımdan Soma’nın geleceği çok güzel Manisa büyükşehir olunca da Somanın kıymeti daha çok artacak. Ben bu söylenenleri ciddiye almadığım gibi vatandaşlarımın da önemsememesini istiyorum." dedi.
Devamını Gör